Egyedül vagy a párommal együtt érdemes részt vennünk a konzultációkon/coaching alkalmakon?

Aki, ahogy érzi. Erre nincs bevált „recept”. Természetesen, ha egy pár mindkét tagja komolyan, felelősségteljesen és igaziból vágyik a közös gyermekre, akkor legtöbbször együtt jönnek el, hiszen ezzel is támogatják egymást és lehetővé teszik, hogy még jobban megismerjék a másik érzéseit, hozzáállását és esetleges kétségeit. Viszont az is elképzelhető, hogy kezdetben (vagy akár a folyamat végéig) csak az egyik fél vesz részt az alkalmakon, hiszen nem biztos, hogy a másik is ugyanott tart a közös gyermekhez vezető úton.

Körülbelül hány alkalomra lehet számítani?

Igazából egyén és helyzetfüggő, hogy ki milyen elakadásokkal néz szembe, így van, akinek elegendő néhány alkalom arra, hogy rájöjjön bizonyos dolgokra, vagy „lendületet kapjon” a továbblépéshez, de előfordulhat olyan is, hogy valaki hosszabb folyamatban vesz részt. Tapasztalat szerint általában 3-6 alkalom alatt el tudnak jutni egy olyan szintre, ahonnan már egyedül is tovább tudnak lépni, vagy megoldódik közben a helyzetük. 🙂

Milyen gyakran érdemes találkozni?

1 vagy 2 hetente érdemes találkozni. Ennél hosszabb eltelt idő két alkalom között nem ajánlott, mert az már megakasztja a folyamatot.

Hol történnek a találkozások?

Budapest belvárosában. Pontos címet a konkrét folyamatok során egyeztetünk.

Online is részt lehet venni az alkalmakon?

Igen. A jelenlegi járványügyi helyzetre tekintettel az online konzultációk, illetve coaching is működik, valamint vidékiek esetében is. Úgy gondolom, semmi nem pótolja a személyes találkozókat, főleg egy olyan bensőséges és intim kérdéskörben, mint a késlekedő gyermekáldás, de sok téma kibogozható és a megfelelő gyakorlatok átadhatók online is.